Szkoły średnie

Wybierz szkołę z głową – doradztwo zawodowe z OHP

Czas ucieka, coraz bardziej przybliżając nas do dnia, w którym będziemy musieli podjąć bardzo ważną decyzję. Wiecie już o czym mówimy? Tak, zgadza się, o wyborze szkoły. Stajemy przed trudnymi wyborami, ale na szczęście nie jesteśmy w tym osamotnieni. Dnia 15.02. br naszą szkolę odwiedzili specjaliści z zakresu doradztwa zawodowego z Ochotniczego Hufca Pracy w Nowym Sączu. Trzecie klasy wzięły udział w dwugodzinnych zajęciach, które miały za zadanie pomóc w dokonaniu wyboru i uświadomić plusy i minusy Zasadniczych Szkół Zawodowych, Techników a także Liceów. Dzięki zajęciom mogliśmy „zbadać” nasze predyspozycje zawodowe, wykonując testy. Odpowiedzmy sobie teraz na pytanie, czy takie zajęcia są przydatne? Zdecydowanie! Owszem, kilka testów nie powie nam, kim jesteśmy i nie da jasnej odpowiedzi dotyczącej wyboru szkoły, ale im bardziej poznamy siebie i uświadomimy sobie, co chcemy robić, tym lepsze decyzje podejmiemy w przyszłości. Ważne jest również, że dostaliśmy propozycję konsultacji w OHP w razie jakichkolwiek niejasności.