TEATR

Staropolskie Kolędowanie

W grudniu 2013 w sali nr 6 jednego popołudnia zebrała się grupa dobrych, skorych do pomocy elfów. Pomocnicy św. Mikołaja (sam Mikołaj nie zjawił się, pozostawiając nam w zastępstwie panią Czyżycką) postanowili zmobilizować siły i jako teatr przygotować kolędowanie. Kolędowanie nie byle jakie. Celem było zebranie jak największej kwoty dla naszego kolegi chorego na raka kości. Z powodu dużej ilości dobrych elfów, zostali podzieleni na trzy grupy kolędnicze. Chwilowa metamorfoza sprawiła, że z tych małych stworzonek zmienili się w pierwszej grupie w Maryję (Magda Rak), Józefa (Darek Serafin), Anioła (Karolina Pancerz), Żyda (Tomek Wojtarowicz), Owcę (Klaudia Baran), Pastuszków (Kinga Olszanecka i Dawid Tarasek) Baby (Kinga Kuk i Kinga Chudzik), Gwiazdora (Kinga Kowalska) lub w drugiej z grup za Heroda (Paweł Stolarz), Diabła (Paulina Zieleń), Pastuszków (Agnieszka Tarasek i Aneta Matusik), Śmierć (Dominika Obrzut), Anioła (Justyna Gryboś), Żyda ( Paweł Burkot), Gwiazdora (Kamil Żywczak), Żołnierza (Bartek Kania) i Posłańca (Monika Niepsuj). Ostatnia z grup zmieniła się w Cyganki (Martyna Job i Ala Witek), Babę (Martyna Sarkowicz), Draby (Sara Kmak i Maciek Sztaba), Anioły (Aleksandra Gryboś i Natalia Dziedzina), Gwiazdorów (Lidia Górska i Paweł Nowak), Kominiarza (Maciek Szpila), Turonia (Darek Gruszka). Najpierw wystąpili w szkole na Bożonarodzeniowej akademii, a następnie 26. grudnia i 6. stycznia udali się kolędować w rejon Stróż i okolic. Elfy spisały się na medal. Możemy przymknąć oko na nieprzepisowe stroje - widocznie brakło materiału na zielone rajstopy dla wszystkich, jak widać kryzys dotyka wielu, a jego wyż jest spotykany najczęściej przy szkolnym sklepiku, ale nie o tym chcemy mówić. Kolędnicy zebrali sporą sumę pieniędzy w kwocie 6 tys. zł. Oby zawsze mieli takie chęci do niesienia pomocy.