KOP

Koło Ochrony Przyrody pamięta o Ziemi

Dzień Ziemi to akcja mająca na celu uświadomienie ludziom, jak kruchy jest ekosystem. Pierwsze obchody odbyły się w roku 1990, w Warszawie. Popularną datą w Polsce jest 22 kwietnia. Najczęściej w tym dniu organizowane są eventy, apele i konferencje, a wszystko kręci się wokół ekologii. Prawdziwa uczta dla zielonych! Zarówno uczta dla umysłu jak i dla ciała, ponieważ często na tego typu festiwala ch pojawia się żywność, która jest Eko. Jednak my, członkowie KOP-u nie organizowaliśmy festiwalu w celu przyciągnię cia uwagi uczniów, lecz powzięliśmy pewne kroki. Korytarz ozdobiła KOP-owska gazetka. Na pewno choć część uczniów zwróciła na nią uwagę i zapamiętała, że nie tyko 22 kwietnia musimy troszczyć się o naszą planetę.