KOP

Segregacja śmieci

"Segreguj śmieci gimnazjalisto, miej swą planetę ładną i czystą" - dbamy o ekologię w naszej szkole
Jednym z pierwszych dziań Ligi Ochrony Przyrody w roku szkolnym 2013/2014 było zaprojektowanie i samodzielne wykonanie gazetki zdobiącej główny korytarz. Na gazetce zostały umieszczone cztery kosze na śmieci w kolorach odpowiadającym prawdziwym koszom do recyclingu. Są one w kolorach: niebieskim, szarym, zielonym i żółtym. Nasi pomysłowi koledzy szybko domyślili się, że papierowe kosze można wykorzystać nie tylko jako ozdobę, ale także jako pojemniki na śmieci. Do żółtego kosza zaczęli więc wrzucać plastikowe butelki. Przestali to robić, gdy kosz zaczął spadać, zdradzając przy tym zbyt wielkie obciążenie. Musimy pochwalić ich, że wrzucali śmieci do odpowiedniego kosza. Ufamy więc, że nie przespali lekcji o ekologii w swojej szkole.