Uczniowie naszego Gimnazjum statystami w międzynarodowej rekonstrukcji!

Dwóch uczniów naszego Gimnazjum wystąpi w najbliższą sobotę, 2 maja w rekonstrukcji jednej
z największych bitew I Wojny Światowej, Bitwy pod Gorlicami w jej 100. rocznicę. Blisko pół tysiąca rekonstruktorów z wielu krajów Europy, potężne wybuchy, niesamowita gra ciężkiej artylerii, karabinów maszynowych, płonące budynki, huk, dym, ryk silnika samolotu, krzyki dowódców, nawoływania żołnierzy, wrzaski rannych i walka, walka, walka - efektowna, ciągła, pełna poświęcenia - a to wszystko 20 km od Stróż, w Sękowej k. Gorlic na polach obok Orlika od godz. 14.00.
Prasa, radio i telewizja, internetowa i telewizyjna transmisja on line, relacja z imprezy w ogólnopolskich mediach, kilka telebimów ułatwiających oglądanie widowiska w samej Sękowej i na gorlickim Rynku, mnóstwo dziennikarzy i fotoreporterów - tak pokrótce wyglądają zapowiedzi rekonstrukcji Bitwy pod Gorlicami w jej
100. rocznicę Kolejna okazja, by zobaczyć takie widowisko trafi się chyba za następne 100 lat!
Warto wybrać się z Rodziną
Zapowiedź rekonstrukcji
Relacje z rekonstrukcji z poprzednich lat