Wycieczka na Węgry

24-26.05.2017r. uczniowie należący do PTTK mogli pojechać na fantastyczną wycieczkę na Węgry. Pierwszego dnia wyjechaliśmy o 6.50 spod naszego gimnazjum, a po kilku godzinach jazdy pożegnaliśmy naszą Ojczyznę. Naszą pierwszą atrakcją było drugie co do wielkości miasto Słowacji –Koszyce , gdzie uczniowie mogli zobaczyć samemu piękny kościół, fontannę lub pójść na lody . Następnie spędziliśmy dużo czasu w autobusie, jadąc do Budapesztu .Na miejscu zobaczyliśmy plac Milenijny. Zwiedziliśmy również zamek Vajdahunjad, który wyglądał jak żywcem wyjęty z bajki, w środku znaleźliśmy pomnik słynnego Anonymusa , którego pióro po dotknięciu ma dać nam dobrą ocenę z nadchodzącego egzaminu. Potem dojechaliśmy do hotelu i zakwaterowaliśmy się. Głosy rozmowy było słychać aż do północy ,a nawet dłużej. ;)Drugiego dnia zjedliśmy pyszne śniadanie w bufecie i wyruszyliśmy w dalszą podróż . Wyszliśmy po ponad 300 schodach na samą górę bazyliki św. Kingi, skąd rozciągał się przepiękny widok na okolicę . Potem wdrapaliśmy się na Górę Gelerta ,a widok aż zaparł nam dech w piersiach .Był tak mocny wiatr ,że po dojściu do autokaru wszyscy musieli sobie układać włosy od nowa. ;D Potem weszliśmy do zamku Vaci ,gdzie poczuliśmy się jak w renesansie,albo jak w bajce Disneya. Następnym punktem naszej wycieczki był dom prezydencki ,ale prawdopodobnie przez przyjazd ważnej osoby nie mogliśmy wejść .Ostatnią atrakcją było oceanarium , gdzie każdy mógł dotknąć płaszczki (nie polecam , nie za miła w dotyku ;)) lub zobaczyć życie zwierząt wodnych i lądowych. Znowu wróciliśmy do hotelu i zmęczeni ,ale szczęśliwi poszliśmy spać . Trzeci dzień był dniem relaksu, gdyż już z samego rana pojechaliśmy na kąpiele termalne ,gdzie każdy mógł się odprężyć . Potem pochodziliśmy po ogrodzie pięknej pani , bo każdy mężczyzna ,gdy z niego wyjdzie,uważa ,że każda kobieta jest piękna ;) , gdyż ogród ten jest winnicą. Jako ostatni zwiedziliśmy Edger ,a w nim kościół , tablicę upamiętniającą polskie gimnazjum oraz pomnik walki z Tatarami. Szczęśliwie wróciliśmy do ojczyzny. Serdeczne podziękowania dla naszego przewodnika- Mieczysława Witkowskiego i naszej opiekunki – pani Agnieszki Lasek .

Napisała Natalia Ziomek