Wycieczka do Wiednia

Relacja Natalii Ziomek

Dnia 08.06.2016r. o godz.7.00 pod gimnazjum podjechał autobus, który zabrał 14-osobową grupę uczniów naszej szkoły do Wiednia. Wszyscy przez całą podróż mówili tylko o wycieczce. W końcu po kilku godzinach jazdy dotarliśmy do ,,Prateru”- słynnego wesołego miasteczka, w którym świetnie się bawiliśmy. Podczas jazdy autobusem do czterogwiazdkowego hotelu, mogliśmy podziwiać Wiedeń. Jak się okazało to nie był jeszcze koniec atrakcji na ten dzień, bo później poszliśmy na basen. O godzinie 20.00 wszyscy kładliśmy się spać, choć zapewne większość nie spała do północy.

Kolejnego dnia kontynuowaliśmy wycieczkę, zwiedzając Wiedeń. Obejrzeliśmy między innymi: piękne ogrody belwederskie, bardzo ciekawe Muzeum Ziemi, katedrę św. Szczepana, złoty pomnik Straussa, parlament i wiele innych miejsc. Mieliśmy również półtorej godziny na obejrzenie uroków Wiednia samemu. Potem przybyliśmy na obiad do restauracji, gdzie podano nam specjalny wiedeński rosół.

Następnego dnia po pysznym śniadaniu pojechaliśmy do Bratysławy. Zobaczyliśmy tablicę upamiętniającą naszego króla Jana III Sobieskiego. Koło pięknej fontanny rozstaliśmy się na godzinkę, by każdy mógł indywidualnie obejrzeć Bratysławę. Następnie wróciliśmy do domów. Jedynym minusem tej wycieczko było to, że się skończyła.

Przez całą podróż towarzyszył nam przewodnik, pan Mieczysław Witkowski, a naszą opiekunką była pani Agnieszka Lasek. Dziękujemy im bardzo.