„Gimnazjum i co dalej? Przygotowanie do wyboru dalszej edukacji

4. marca 2015 roku w klasach IIIb i IIIc w Gimnazjum w Stróżach odbyły się warsztaty z doradztwa zawodowego „Gimnazjum i co dalej? Przygotowanie do wyboru dalszej edukacji”, przeprowadzone przez doradcę zawodowego panią Annę Jerzakowską z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Nowym Sączu. Zagadnienia jakie zostały poruszone na zajęciach dotyczyły m.in. typów szkół ponadgimnazjalnych: zasadnicza szkoła zawodowa, technikum, liceum ogólnokształcące - ich zalety i wady; rozmawiano również o rynku pracy, o tym na jakie zawody rośnie zapotrzebowanie, a na jakie maleje; poza tym uczniowie wykonali dwa testy badające predyspozycje zawodowe oraz zapoznali się z interpretacją wyników. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, uczestniczyli oni w zajęciach aktywnie i z zaangażowaniem.

AJ