PRZYGOTOWANIA DO NADANIA SZKOLE IMIENIA
Fundacja im. Cichociemnych Spadorzy Armii Krajowej

Przypominamy, że od dnia 17 czerwca nasze gimnazjum będzie nosiło imię Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Główny patronat nad uroczystościami obejmuje Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Została założona 2 lata temu przez Annę i Bogdana Rowińskich.
Mimo że powstała tak niedawno, powołała ostatnio do życia Ośrodek zwany Centrum Cichociemnych znany jako Park Cichociemnych, który jest realizacją głównych celi tej fundacji.

Należą do nich m. in.:
  • Pilnowanie, by pamięć o Cichociemnych przetrwała lata i nie zatarła się na kartach historii
  • Rozpowszechnianie wiedzy o wielkich polskich bohaterach wśród dzieci, młodzieży i dorosłych
  • Dbanie o historię polskiego wysiłku zbrojnego
  • Krzewienie miedzy Polakami ducha patriotyzmu

Fundacja wspiera także wiele wydarzeń związanych z Cichociemnymi np. Uroczystość Upamiętnienia uczestników operacji lotniczej „Weller” 7 w Grabowie nad Pilica, coroczny Dzień Cichociemnych na Ursynowie, Uroczystość ku pamięci Cichociemnemu ppor. Bolesława Odrowąża-Szukiewicza i wiele innych. Jesteśmy zaszczyceni, że Fundacja zgodziła się objąć patronat nad uroczystością nadania imienia naszemu gimnazjum.
Oficjalna strona
Strona na Facebooku