„Jasełka Polskie” w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum

Dnia 22.12 i 27.12 2015 w naszej szkole odbyły się „Jasełka Polskie” w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum, nad którymi czuwali p. Małgorzata Martuszewska, p. Renata Mieszaniec i p. Grzegorz Matuła. Z tego miejsca, chcemy gorąco podziękować tej trójce cudownych nauczycieli, którzy mocno nas wspierali i dawali niezbędne rady. Dziękujemy!

Spektakl podzielony był na trzy akty. W pierwszym wystąpili pasterze i Anioł, który przyniósł im wieść o narodzeniu Zbawiciela. Drugi akt toczył się w zamku Heroda, mogliśmy w nim zobaczyć przybycie trzech Mędrców, Kapłanów, Diabła, zjaw i zabicie okrutnego władcy. Trzeci był podsumowaniem i toczył się w Betlejem, wystąpili w nim m.in. Maryja, Józef, Anioły, Królowie, Pastuszkowie, a także Górale i Krakowiacy.

Największym wyzwaniem była rola Heroda, bo przecież od niej zależało powodzenie drugiego aktu. Wielkie uznanie zdobył też nasz Diabeł. Wszystko udało się nam nadzwyczajnie! No, nie licząc drobnego faux pas, ale przecież i tak nikt nie wie, o co chodzi - z wyjątkiem aktorów oczywiście. Myślimy, że nie zawiedliśmy i daliśmy z siebie wszystko. Przedstawienie to nie tylko występ, ale próby, ćwiczenie intonacji, dykcji, rytmu, tonu. Z tych “mniejszych” ról widzom spodobała się rola Fargosa, dowódcy straży. Nieliczni wiedzą, że miał dobrą motywację, by wystąpić. Jednak to, co za sceną, niech za sceną zostanie.

Dziękujemy gościom za hojne datki, które mogli ofiarować przy wejściu do hali. Być może spotkamy się za rok, ale sami przyznajcie, to już nie będzie to samo.