„Odpowiedzialność karna nieletnich”

W dniu 11. lutego 2015 roku sierżant sztabowy Barbara Przychodzka-Serafin z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w ramach działań profilaktycznych przeprowadziła spotkanie z uczniami klas pierwszych w Gimnazjum w Stróżach. Tematem prelekcji była „Odpowiedzialność karna nieletnich”. Gimnazjaliści dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo, i jaka grozi za nie kara. W trakcie spotkania funkcjonariusz omówiła zasady odpowiedzialności karnej nieletnich oraz sposoby postępowania wobec osób zachowujących się niezgodnie z prawem. Pani policjant przedstawiła zachowania świadczące o demoralizacji (m.in. spożywanie alkoholu, wagarowanie). Ponadto rozmawiała z młodzieżą o występującym w szkołach zjawisku przemocy oraz wyjaśniała na czym ono polega i jakie są jego konsekwencje. Przedstawione zagadnienia zostały przyjęte z dużym zainteresowaniem przez obecną na spotkaniu społeczność uczniowską.

AJ