Gimnazjum w Stróżach

Wydarzenia


Dla Andrzeja...

Dnia 2.06.br. W Stróżach miał miejsce niezwykły koncert – wieczorem przed domem naszego kolegi Andrzeja z 2b, który zmaga się z ciężką chorobą zagrał zespół wykonujący covery utworów Metalliki, której fanem jest Andrzej .
Wcześniej przed jego domem pojawiły się wozy transmisyjne TVP, ponieważ o godz.17.30 nadawany był na żywo reportaż o Andrzeju. Na miejscu zgromadziła się rodzina, znajomi, sąsiedzi, przyjaciele oraz koledzy chłopaka, którzy mówili o Andrzeju i jego walce z chorobą. Celem reportażu było nagłośnienie tej sprawy, ponieważ istnieje szansa na dalsze leczenie Andrzeja w Austrii, co wiąże się z ogromnymi kosztami. Liczymy, że historię Andrzeja poznała szersza grupa odbiorców, co pomoże w zebraniu odpowiedniej kwoty.
Był to bardzo poruszający program obfitujący w niespodzianki – otóż Fundacja „Herosi” przekazała Andrzejowi bilety na koncert Metalliki, który odbył się 4 czerwca w Wiedniu, natomiast przedstawiciele Policji z Nowego Sącza wręczyli naszemu koledze ekspresowo wydany dowód osobisty, aby bez problemu mógł pojechać na koncert ukochanego zespołu.
Nikt nie krył wzruszenia, widząc łzy szczęścia na twarzy Andrzeja.
Apelujemy do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób mogą pomóc o włączenie się do akcji zbierania pieniędzy na wyjazd i dalsze leczenie dla Andrzeja.
Relacja na żywo

2014 Modyfikacja W. B.