Dzień Dziecka – jedziemy do Skamieniałego Miasta

W końcu nadszedł miły dla nas dzień, bo jeden z tych, kiedy chcemy, aby nazywano nas dziećmi. Jak co roku nasza szkoła nie mogła zapomnieć o odpowiednim zorganizowaniu tego dnia. Tradycja są coroczne wyjazdy w coraz to nowe miejsca. W tym roku padło na ciężkowickie Skamieniałe Miasteczko. Jego nazwa pochodzi od legendy, mówiącej, że kiedyś w tym miejscu stał gród, który za grzechy jego mieszkańców został zamieniony w kamień.
Na dobry początek został zorganizowany grill, abyśmy nie szli zbyt szybko przez las i nie robili podbiegów na stromych podejściach. Niestety taktyka chyba zawiodła , bo pierwsza grupa dotarła na rynek w Ciężkowicach niedługo po 12.
Bardzo dziękujemy naszemu sponsorowi, czyli szkolnemu sklepikowi, bez Was nie byłoby tak smacznie, a także przewodniczącej SU, p. Lasek za zorganizowanie wycieczki.